کتاب بیلیارد در ساعت نه و نیم

اثر هاینریش بل از انتشارات ماهی - مترجم: کیکاووس جهانداری-داستان زندگی خانوادگی

عجیب و غریب، مخالفت شدید با فاشیسم و جنگ، این داستان متحرک رابرت فهمل را اعلام می کند. فهمل پس از جنگ جهانی دوم به منظور فرار از نیروهای آلمانی به رغم احساسات ضد نازی ها، تلاش می کند که در پایان جنگ، یک زندگی عادی را دوباره برقرار کند. او به یک برنامه دقیق، از جمله بازی روزانه بیلیارد، پایبند است. فهوم مجبور است که با خاطرات عمومی و خصوصی مقابله کند. زمانی که روال او توسط یک دوست قدیمی شکست خورده است و در حال حاضر قدرت در بازسازی آلمان است.


خرید کتاب بیلیارد در ساعت نه و نیم
جستجوی کتاب بیلیارد در ساعت نه و نیم در گودریدز

معرفی کتاب بیلیارد در ساعت نه و نیم از نگاه کاربران
هاینریش بل توی این کتاب یک روز از زندگی یه خانواده آلمانی بعد از جنگ رو به تصویر میکشه. این رمان یک رمان بسیار پیچیده اس چرا که مدام راوی عوض میشه و مفهوم زمان به طرز عجیبی پیچیده میشه و مفهوم خودش رو از دست میده چه بسا لحظه ای که سالها طول بکشه و بالعکس همین امر موجب میشه که اوایل نشه به راحتی باهاش ارتباط برقرار کرد و مدام خواننده رو با سرکردونی مواجه کنه اما یه سرگردانی شیرین و متفکرانه. اتفاقای داستان شاید مثل خیلی از رمان های دیگه هیجان انگیز و جذاب نباشه اما در خلال داستان واقفا نکات جالب توجهی داره که گاها چندین دقیقه ذهن رو به خودش مشغول میکنه. نکته ای که واسه من خیلی جالب بود طنز تلخی بود که در بسیاری از جاهای کتاب موج میزدو گروه ها و احزاب مختلف رو به چالش میکشید و وقایع تاثرآمیز جنگ رو با طنزی تلخ بیان میکرد. توی این کتاب آدم ها دو دسته میشن یا بره ها و یا اونایی که سر سفزه گرگ میشینن و تلنگری عجیب این کتاب به آدم میزنه که آیا تا حالا سر سفره گرگ نشسته یا نه!! و شاید اصلی ترین مساله توی این داستان این باشه که باید ساخت یا اینکه ویران کرد؟!
پ.ن. مترجم کیکاوس جهانداری
پ.ن.2 نوشتهی منم خیلی مبهم و داغون شد خودم میدونم :-)

مشاهده لینک اصلی
بیلیارد در ساعت نه و نیم کتاب بسیار خوبی‌ست. داستان روان و خوبی دارد که به شیوه‌ای کمی متفاوت و بسیار خلاقانه روایت شده‌ است، داستانش در زمان و مکان مهم و جذابی (آلمان نیمه‌ی اول قرن بیستم) رخ می‌دهد و از همه‌ی این‌ها مهم‌تر دربرگیرنده‌ی بعضی از مهم‌ترین خصلت‌های انسانی‌ست.
از هاینریش بل تجربه‌ی خواندن عقاید یک دلقک را هم دارم اما @بیلیارد در[email protected] را بسیار بیشتر پسندیدم.
(ادامه‌ی این متن ممکن است کمی از داستان را لو دهد.)
برای من بیشتر کتاب در این جمله خلاصه می‌شود: آنها سوگند خورده‌اند هرگز سر سفره‌ی گرگ ننشینند.
برای بهتر فهمیدن کتاب خوب است کمی درباره‌ی تاریخ معاصر آلمان بدانید. به ویژه خوب است دید کلی‌ای از چگونگی آغاز دو جنگ جهانی اول و دوم و رویداد‌های سال‌های میانی بین این دو جنگ داشته‌ باشید.
بخشی از کتاب هم بود که مرا یاد یک جمله‌ی معروف از محمدرضا شجریان انداخت وقتی کمی پس زلزله‌ی بم گفته بود: ارزش هر انسانی بیشتر از هزار ارگ است.

مشاهده لینک اصلی
Jesszusom.Új کتاب مورد علاقه من است. این چیزی نابغه است. چگونه شخص می تواند شخصیت های خود را در همه آنها تحت تأثیر قرار دهد؟ همانطور که من در دفتر ثابت ایستاده بودم، اتاق مادربزرگ پدربزرگ، در هتل چگونه می توانم به بچه هایم دسترسی پیدا کنم؟ آنجا بودم کنار اعضای مرحومش بودم و همه فکر میکردم که هیچ چیزی در مورد آنها ندارند، آنها آنها را نکردند (البته البته بله، اما فقط © keresztül látszott ترک خورده افراد مسن)، SA را ± szörnyÅ © GES، kibÃrhatatlan múlt که پسر یکی از másikat küldi halálba به تخریب یکی از بچه ها، با پدرش، MA مهم نیست چقدر است، و همه چیز در مورد آن نیست، چرا که این بچه ها می خواهند آن را از دست بدهند، نه از دست دادن بارش برف، شما سزاوار آن هستید از دست دادن یک هفته! اگر این را بخوانید و آن را درک نکنید، این فوق العاده بد است. به معنای واقعی کلمه، به معنای واقعی کلمه، بشر است. این صص könyv à © مانند دوربین: látszani می خواهید چیزی شبیه به آن، مانند szereplÅ'i، próbál látszathoz à © بازدید کنندگان چوب به روال، به عنوان درخت هاینریش © L tÃzes billiárdhoz. او یک ایده بهتر از زندگی اش دارد تا اینکه مرده باشد، آیا او نیست؟

مشاهده لینک اصلی
گرایش به تغییر دیدگاه روایت ها به سرعت در حوزه های مختلف، برای رفتن به یک فصل بدون اینکه روشن شود که چشم انداز آن چگونه است، ریزش آن با ضمایر، نام و نام خانوادگی، همه به یک حس بیگانگی کمک می کنند، بعضی از آن ها دشوار خواهد بود . من نمیتوانم تعجب کنم که اگر تا حدودی این نکته باشد، اما سردرگمی یک شرط ضروری برای خواندن این کتاب است؟ آیا تار شدن خطوط بین کاراکترها مانع مانع بین رمان و خواننده می شود؟ آیا ادغام ما به نوعی مسئولیت متقابل ما برای گذشته و آینده است؟ شرم بر دوزخ ما این لزوما آسان نیست خواندن، با وابستگی سنگین خود را به تک و زبان خارجی و خارجی. اما این به زیبایی نوشته شده است، با تکرار تقریبا موسیقایی از refrains - تصاویر و نمادها و خواص زبان زبان بین دیدگاه ها، کوتاه است که توسط آن ایده های وسیع تر به اشاره و به معنای دیگری که با هم کل کل می رود. این موزیکال بیلیارد را در نیمه ی نه دهه می گذراند و به سرعت در حال چرخش، چرخش، بی نظمی، ریتم ظریف است که به آرامی چرخش می دهد و سپس سریع تر و سریع تر به سوی اوج می رسد.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب متراکم است که در طی یک روز اتفاق می افتد. اما این داستانها و خاطرات عمدتا از سه مرد فائلن، تمام معماران است: پدربزرگ که برنده رقابت برای ساختن یک خیابان، پسرش رابرت است که کارشناس تخریب ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم می شود و خرابکاری را از بین می برد نوه یوسف که آن را بازسازی می کند. روز تولد 80 ساله پدرسالار فائلل است و خانواده برای جشن در انتهای رمان با هم جمع می شوند. اما تاریخ دردناکی در مورد افزایش نازی ها و تبدیل همسایگان به یکدیگر و حمله به یکدیگر است. این میراث در سال 1958 هنگامی که این داستان اتفاق می افتد، ادامه می یابد. نقاط چندگانه ای که در سرتاسر آن می تواند گیج کننده باشد، اما ارزشمندی را در پی داشته است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب را برای دومین بار پس از حدود 20 سال شکاف مطالعه کنید. من اولین بار آن را دوست داشتم اما جزئیات طرح را فراموش کردم، جدا از رویدادهای اصلی. این کتاب به معنای چیزی است که کاملا متفاوت است دومین بار در اطراف، اما هنوز خیره کننده و باهوش است.

مشاهده لینک اصلی
4.5

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیلیارد در ساعت نه و نیم


 کتاب حفره ای تا آمریکا
 کتاب خواهرم هیولا شده
 کتاب نمی خواهم درباره اش حرف بزنم
 کتاب راز شوهر
 کتاب این خانه مال من است
 کتاب ترانه ایزا